• MDD v MŠ Komárovská

• 1.1.2022

Srdečne pozývame všetky deti na Deň detí v MŠ Komárovská. Čaká nás výstup na hrad Devín, obed v reštaurácii Hradná Brána a plavba loďou. A to všetko s tými najlepšími učiteľkami.

Exkurzia a zážitkové učenie: Spoznávanie histórie hradu Devín, pozorovanie sútoku riek Dunaja a Moravy a nezabudnuteľná plavba loďou.

Dátum odchodu: 1.6.2022

Čas odchodu: 9,00 hod

Miesto a čas stretnutia: MŠ Komárovská 58, Bratislava 18 o 8,00 hod

Miesto a čas predpokladaného návratu: MŠ Komárovská 58, Bratislava  cca 15,00 hod

Spôsob dopravy: autobusy spoločnosti Royal Bus

Spôsob stravovania: v materskej škole, v reštaurácii Hradná Brána

• Brigáda dopadla super

• Na "svoje" si prišli nielen rodičia, ale aj deti ... Nechýbala názorná ukážka pre deti.

Veľká vďaka patrí rodičom, ktorí kúsok zo svojho voľného času venovali škôlke a deťom.  A tiež všetkým rodičom, ktorí sa akoukoľvek formou podieľajú na spolupráci a pomoci materskej škole .

• Včelárstvo Dedinský

• exkurzia

Zážitkové učene o včelách a včelárstve, výroba sviečky, ochutnávka medu.

Dátum odchodu: 19.5.2022

Čas odchodu: 8,30 hod

Miesto a čas stretnutia: MŠ Komárovská 58, Bratislava 18 o 7,30 hod

Miesto a čas predpokladaného návratu: MŠ Komárovská 58, Bratislava  cca 12,00 hod

Spôsob dopravy: autobusy spoločnosti Royal Bus

Spôsob stravovania: v materskej škole

• Malá detská botanická záhrada

• Projekt z BSK

Milí rodičia,

získali sme dotáciu z Bratislavského samosprávneho kraja z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy vo výške 1720 € na projekt Malá detská botanická záhrada. Spoluúčasť pri financovaní projektu zo strany materskej školy je vo výške 580€.

Projekt zahŕňa úpravu predzáhradky materskej školy. Sú tam zahrnuté prvky ako špirálový bylinkový záhon, náučná tabuľa, dreviny nižšieho vzrastu, chodník z dreva, či napájadlo pre vtáčiky. Projekt má byť hotový do 31.08.2022. Z tohto dôvodu vyhlasujeme v rámci spolupráce materskej školy a rodiny brigádu. Budúci týždeň v pondelok a utorok  ( 16. a 17.5.) v popoludňajších hodinách od 15,00 - 18,30 hod sa bude odstraňovať existujúci zaburinený povrch v predzáhradke a vytýčia sa dominantné prvky botanickej záhrady.  Náradie máme, ale nie vo veľkom počte, takže nejaké motyky, hrable, či rýľ si môžete priniesť.

Ste vítaní.

Kolektív MŠ