• Humanitárna pomoc - Zbierka pre ľudí opúšťajúcich Ukrajinu

• Koniec zbierky 3.3.2022 (štvrtok) o 15,00 hod

Milí rodičia, záleží nám na iných. To sme dokázali pri Vianočnej krabičke pre dôchodcov.
              Skúsme sa opäť zomknúť a pomôžme deťom, ženám a mužom z Ukrajiny. Sú aj medzi nami, medzi učiteľmi, medzi deťmi, medzi rodičmi a ich osudy a životy nie sú nám ľahostajné.

Zapájame sa preto do zbierky, ktorú vyhlásil Slovenský červený kríž - Zbierka pre ľudí opúšťajúcich Ukrajinu. Zapájame sa do zbierky potrebného materiálu humanitárnej pomoci pre obyvateľov Ukrajiny, ktorí opúšťajú svoju krajinu kvôli pretrvávajúcim bojom na ich území.

Veci uvedené v zozname môžete nosiť každý deň v čase od 6:30-16:30 do Materskej školy - Óvoda, Komárovská 58, odkiaľ budú vo štvrtok 3.3.2022 odvezené na Uzemný spolok SČK Bratislava – mesto na Miletičovu 59.

Konvoj s humanitárnou pomocou odchádza v stredu a v piatok.

Momentálne sú potrebné tieto veci:

• Plienky (akékoľvek veľkosti)

• Dámske hygienické potreby

• Termosky na čaj a teplé nápoje

• Spacáky

• Zdravotnícky materiál a lekárničky

• Balená voda aj dojčenská

• Powerbanky

• Batérie

• Čelovky

Všetkým dobrým ľuďom ďakujeme!

• OZNAM

• Materská škola zajtra opäť otvára svoje brány pre všetky deti, ktoré nie sú pozitívne alebo neplnia karanténu.

Avšak situácia v materskej škole je veľmi vážna. Okrem pozitívnych detí, sú pozitívni aj zamestnanci, a tým je ohrozená prevádzka materskej školy.

Vzhľadom na to, že výchovno-vzdelávaciu činnosť budú zabezpečovať dvaja pedagogickí zamestnanci do konca týždňa, kto môže nech zváži možnosť nechať si svoje dieťa do konca týždňa doma.

• Vážení rodičia, zákonní zástupcovia, zamestnanci!

V zmysle aktuálneho školského semaforu a po konzultácii so zriaďovateľom a Regionálnym úradom verejného zdravotníctva sa uzatvárajú 1.trieda, 2.trieda, 3. trieda pre deti, ktoré boli prítomné v materskej škole dňa 16.2.2022 a 17.2.2022.

Karanténa začína dňa 17.2.2022 a trvá 5 dní. V prípade, že sa u dieťaťa neprejavia žiadne klinické príznaky ochorenia, môže Vaše dieťaťa nastúpiť do materskej školy 23.2.2022 (po karanténe).

.
              Prosíme rodičov, aby sledovali zdravotný stav svojich detí. Deti s akýmkoľvek príznakom ochorenia ostávajú doma a nenastupujú do MŠ!
              UPOZORNENIE: Prosím všetkých rodičov, aby v prípade pozitivity svojho dieťa bezodkladne kontaktovali riaditeľku MŠ Mgr. Janu Vargovú telefonicky na číslo 0917 814 025 !!!!

Materská škola bude 21.2. - 22.2.2022 otvorená pre deti, ktoré majú výnimku z karantény a neprejavujú sa u nich žiadne príznaky ochorenia.

Povinnosť karantény po úzkom kontakte sa nevzťahuje na osobu, ktorá:

a) je najmenej 14 dní po aplikácii 2. dávky očkovacej látky (Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Sputnik V)
              b) je najmenej 21 dní po aplikácii 1. dávky očkovacej látky (Johnson&Johnson),
              c) je najmenej 14 dní po aplikácii 1. dávky očkovacej látky, ak bola prvá dávka očkovania podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19, alebo
              d) prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami a zároveň nemajú klinické príznaky, karanténa nie je povinná.

(O týchto skutočnostiach musí rodič/ zákonný zástupca informovať vedenie a podať Čestné vyhlásenie)

S prianím pekného dňa

riaditeľka materskej školy
              Komárovská 58, Bratislava
              web: www.mskomarovska.edupage.org

• Covid 19 v MŠ

• 18.2.2022

Vážení rodičia a zákonní zástupcovia!

Upovedomujeme vás o výskyte ochorenia Covid 19 u dieťaťa. Vzhľadom na to, že bol v stredu karneval a deti boli spolu, mali by absolvovať karanténu všetci tí, ktorí nemajú výnimku.

Po konzultácii so zriaďovateľom a vzhľadom na to, že je piatok a informáciu sme sa práve teraz dozvedeli, rozhodnutie o prítomnosti vášho dieťaťa dnes v materskej škole nechám na vašom uvážení a vašej zodpovednosti!!!

O ďalšom postupe vás budeme informovať počas dňa!

• Výskyt COVID 19

• v MŠ  Komárovská 58

Z dôvodu výskytu ochorenia u dieťaťa (a karantény ostatných úzkych kontaktov) uzatvárame 1.triedu Žabky a 3. triedu Motýliky od 9.2. do 11.2.2022.

Triedy pre všetkých na pracovisku Komárovská 58 sa znovu otvoria 14.2.2022 (v pondelok).

Deti z daných tried sa považujú za úzky kontakt s pozitívnou osobu a musia dodržiavať karanténu, ktorá začína dnešným dňom 8.2.2022 a trvá 5 dní do 11.2.2022 (vrátane).

Oznamenie_o_vynimke_z_karanteny_od_4.2.2022.docx

Spolu to zvládneme.

• Darujte 2% z dane a prineste radosť a smiech deťom

• Vážení rodičia,

touto cestou by sme Vás chceli požiadať o 2% z vašich daní, o ktorých rozhodujete VY.

Prosíme Vás, najneskôr do 15. februára požiadajte Vášho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane a vyžiadajte si potvrdenie k 2%, 3% dane (Potvrdenie o zaplatení daje z príjmov zo závislej činnosti – v prílohe a k dispozícií v škôlke). Toto potvrdenie a vyplnené vyhlásenie (Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby – v prílohe a k dispozícií v škôlke) odošlite poštou, alebo odovzdajte osobne na najbližší daňový úrad podľa Vašej miestnej príslušnosti.

SZČO a podnikatelia tieto údaje uvádzajú priamo v rámci daňového priznania.

Získané peniaze budú použité na zveľaďovanie školského dvora, doplnenie športových aj didaktických pomôcok v rámci materskej školy.

Vopred ďakujeme za Vašu podporu a príspevok!

Vyhlasenie_o_poukazani_podielu_zaplatenej_dane_z_prijmov_fyzickej_osoby_....pdf

Potvrdenie_o_zaplateni_dane_z_prijmov_zo_zavislej_cinnosti_na_ucely_vyhl....pdf