• Prečo navštevovať našu MŠ

• "Všetko čo naozaj potrebujem vedieť, som sa naučil v škôlke"

•

V centre pozornosti výchovy  a vzdelávania je dieťa, ktorému je učiteľ rovnocenným partnerom a prirodzenou autoritou. Učiteľ pripravuje podnetné prostredie tak, aby sa dieťa aktívne učilo v činnosti a v spolupráci v skupine detí, prostredníctvom zmysluplných vzdelávacích aktivít, projektov a v spolupráci partnermi školy.

• Vlastné ciele výchovy a vzdelávania

•

• Rozvíjať a podporovať zdravé sebavedomie a sebaistotu detí, rozvíjať a podporovať ich jedinečnosť,
          • rozvíjať u detí environmentálne cítenie, pozitívny vzťah k prírode, zvieratám, naučiť sa žiť v harmónii s prírodou,
          • utvárať a rozvíjať vhodné národné povedomie detí prostredníctvom ľudovej slovesnosti,
          • rozvíjať u detí návyky so zdravým životným štýlom,
          • pripraviť deti na primárne vzdelávanie, venovať sa celkovému rozvoju gramotnosti,
          • naučiť sa rešpektovať všeľudské etické hodnoty,
          • uľahčiť dieťaťu plynulú adaptáciu na sociokultúrne pestré prostredie v materskej škole a vytvoriť v osobnosti dieťaťa predpoklady na neskoršiu plynulú adaptáciu v odlišnom sociokultúrnom prostredí v základnej škole.
    • Zameranie materskej školy

• Multikultúrna výchova
        • Ako nevyhnutnosť chápeme rozvíjať multikultúrnu gramotnosť. Hlavným cieľom zamerania materskej školy je pripraviť dieťa na život v slobodnej spoločnosti v duchu porozumenia, znášanlivosti, tolerancie, rovnosti pohlaví a priateľstva medzi národmi, národnostnými a etnickými skupinami. Pripraviť základy na formovanie kultúrnej identity dieťaťa na základnej škole.

• Zdravie a pohybové aktivity
        • Významné miesto zaujíma v materskej škole šport, pohybové aktivity a vytváranie priaznivej sociálnej a emocionálnej klímy. Posilňuje sa fyzické a psychické zdravie detí, učí ich vnímať pohyb ako každodennú súčasť života. Prostredníctvom doplnkových aktivít školy ako „Školská olympiáda“,   chceme rozvíjať aktívny záujem a pozitívny vzťah k otázkam zdravotnej výchovy z hľadiska etiky, humanity a zodpovednosti za zdravie

• Vzdelanie
        • Dôraz kladieme na všestranný rozvoj dieťaťa a jeho osobnosti, na systematické vzdelávanie s využívaním zážitkového učenia vo výchovno-vzdelávacom procese, kvalitnú predprimárnu výchovu a bezproblémový prechod do základnej školy.