• 3.2.2023

"Na známosť sa všetkým dáva, mimoriadne vážna správa: jak každý rok v tomto čase, fašiangy tu máme zase."
              dňa 3.2.2023 (v piatok) sa v našej škôlke uskutoční

Karneval
              prosíme rodičov, aby svojim deťom pripravili karnevalové masky.
              už teraz sa veľmi tešíme!
              Váš kolektív MŠ.

• Zdravé oči v škôlke

• 31.1.2023 v dopoludňajších hodinách opäť v našej materskej škole

Milí rodičia,

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska ponúka jedinečnú možnosť pre Vaše deti absolvovať bezplatné meranie zraku pomocou binokulárneho autorefraktometra Plusoptix.

Tento prístroj dokáže s vysokou mierou spoľahlivosti odhaliť existujúce alebo začínajúce vývinové poruchy zraku, ako napríklad astigmatizmus, tupozrakosť či škuľavosť.

Ide o poruchy, u ktorých iba včasné odhalenie umožní efektívnu liečbu a elimináciu. Čím neskôr sú vývinové poruchy zraku odhalené, tým sa znižuje šanca na ich úplné odstránenie a ich následky môžu pretrvávať následne počas celého života človeka.

Takéto poruchy sú, nielen pre rodičov, mnohokrát neviditeľné, nakoľko dieťa je schopné vytvárať si a využívať vlastné kompenzačné techniky, ktoré mu umožňujú normálne fungovať v známom prostredí. Problémy sa niekedy môžu prejaviť až príchodom do školy, kedy začína byť na zrak dieťaťa kladený väčší dôraz – dôraz na priestorové vnímanie, vnímanie hĺbky, ale aj celkovú prácu očí vo všeobecnosti. V tomto veku je však už pravdepodobnosť vyliečenia zrakovej poruchy veľmi malá až nulová.

Meranie, ktoré ponúkame Vašim deťom dokáže s vysokou mierou presnosti určiť práve takéto existujúce alebo vyvíjajúce sa poruchy zraku. Prístroj Plusoptix je celosvetovo uznávaným prístrojom na meranie zrakových parametrov u detí predškolského veku.

Charakteristika merania:

-          ide o neinvazívne bezdotykové meranie (dieťa sedí, meranie je robené zo vzdialenosti jedného metra),

-          meranie je bezbolestné

-          meranie nemá žiadne vedľajšie účinky a žiadne negatívne následky na zdravie dieťaťa,

-          binokulárne meranie (obidve oči sa vyšetrujú súčasne)

-          meranie trvá iba niekoľko sekúnd

-          prístroj má zvukové a svetelné efekty na prilákanie pozornosti dieťaťa

-          meranie prebieha v priestoroch materskej škôlky

-          odborne vyškolený zamestnanec vyhodnotí výsledky merania a odporučí, či je potrebné ďalšie meranie dieťaťa u detského očného lekára

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska ponúka toto meranie bezplatne vďaka  finančnej podpore partnera projektu Zdravé oči už v škôlke. Pokiaľ súhlasíte s tým, aby Vaše dieťa meranie zrakových parametrov absolvovalo, kontaktujte zamestnancov škôlky, ktorí Vám poskytnú ďalšie  potrebné informácie. Všetky potrebné informácie o tomto programe nájdete aj na stránke www.zdraveocivskolke.s

02_Oslovenie_rodicia.doc

2022_Informovany_suhlas_Zdrave_oci_uz_v_skolke.docx​​​​​​​

• Depistáž - informácie pre rodičov predškolákov

• MŠ - Óvoda Komárovská 58

Vážení rodičia,

termíny depistáže (testovania) školskej zrelosti  sú 26.01. a 27.01.2023, Depistáž školskej zrelosti predškolákov sa uskutoční v dopoludňajších hodinách podľa interného rozpisu a na základe prihlásenia detí.

Presný termín pre Vaše dieťa Vám oznámi pani učiteľka týždeň pred testovaním.

V prílohe sa nachádza oznam pre rodičov predškolákov a informovaný súhlas, ktorý je potrebné vypísať, a je nevyhnutný, aby dieťa mohlo absolvovať depistáž.

Následné konzultácie rodičov o výsledkoch s p. psychologičkou

budú v popoludňajších hodinách  po absolvovaní depistáže dieťaťom.

INFOR_SUHLAS_depistaz_(003).pdf

Oznam_rodicom_(003).doc​​​​​​​