• Prešporáčikom na Partizánsku lúku

• Milé deti,

Radi cestujete? Ak áno, v pondelok 29.5.2023  nás čaká výlet prešporáčikom na Partizánsku lúku. Počas jazdy si prezrieme dominanty hlavného mesta Bratislavy.

Partizánska lúka je súčasťou Bratislavského lesoparku, ktorý v mene mesta spravuje mestská organizácia Mestské lesy. Nachádza sa na južnom okraji chránenej oblasti Malé Karpaty. Preteká ňou potok Vydrica, ktorý v strednej časti toku zásobuje vodou štyri rybníky.  V blízkosti  sa nachádza Červený most pri údolí Vydrice. Je časťou trate, po ktorej 20. augusta 1848 prišiel do Bratislavy prvý vlak ťahaný parnou lokomotívou z Viedne. Trať dopomohla k rozvoju prvých železníc na Slovensku a umožnila spojenie Bratislavy s celým budúcim železničným systémom v Európe.

Takže máte sa na čo tešiť, pretože určite navštívime aj voľnočasové ihrisko pre deti.

• Prihláška na letnú prevádzku

• Vážení rodičia,

ak máte záujem, aby vaše dieťa navštevovalo materskú školu počas letnej prevádzky (júl 2023), je potrebné vyplniť a odovzdať záväznú prihlášku pani učiteľkám na triede do 15.6.2023. Prihláška je v prílohe tohto oznamu.

UPOZORNENIE:

Prihláška je záväzná! Na základe VZN_1_2023_schvalene.pdf  VZN zo dňa 14.2.2023  článok 3, bod 2.2. „Ak rodič záväzne prihlási dieťa do materskej školy počas mesiacov júl a august a dieťa do materskej školy nenastúpi, mesačný príspevok je povinný uhradiť“. To znamená ak, odovzdáte záväznú prihlášku a dieťa na letnú prevádzku nenastúpi platba sa nevracia!

Prihláška: Letna_prevadzka___prihlaska_na_dochadzku_pocas_letnej_prevadzky_2023.docx

• Letný anglický tábor

• Vážení rodičia,

Materská škola - Óvoda, Komárovská 58 v spolupráci s English for Fun a MŠ Linzbothovou 18 v priestoroch MŠ Linzbothova 18 prvýkrát organizuje letný anglický denný tábor aj pre deti z MŠ Komárovská 58.

Konať sa bude od 1.8. do 4.8.2023 a od 7.8. do 11.8.2023 Prihlásiť sa môžu deti zo všetkých tried.

Ak máte záujem, je potrebné sa prihlásiť do 15.6.2023 na email jankablaho@hotmail.com

Do mailu prosím uveďte meno dieťaťa a škôlku, ktorú navštevuje.

Viac informácií nájdete v letáku a na výveskách tried.

• DEŇ DETÍ

• 27.5.2023

V mene našej mestskej časti:

POZÝVAME VÁS NA DEŇ DETÍ.

UŽ TÚTO SOBOTU!

Premýšľate, aký program urobiť deťom na tento víkend? Máme pre vás tip vezmite ich na DEŇ DETÍ.

Už túto sobotu 27. mája pre vás a vaše deti pripravili na sídlisku Medzijarkami pri soche UFO Biskupický deň detí.

Deti sa môžu tešiť na kúzelnícke vystúpenie, skákacie atrakcie, športovo-zábavné stanoviská a samozrejme občerstvenie.

Program je  od 14:00 h do 18h.

Tešíme sa v sobotu na vás!

Vaše Podunajské Biskupice

• Včelárska Paseka

• Kráľová pri Senci​​​​​

Milé deti,

zajtra (23.5.2023) nás čaká zaujímavá exkurzia. Zavítame do včelieho Múzeum včelárstva na Slovensku je múzeum včelárstva v obci Kráľová pri Senci. Hravou a interaktívnou formou sa dozvedia nielen zaujímavosti o včelách, ale aj tom, čo včely ohrozuje a ako im môžeme pomôcť. Zároveň sa naučia rešpektu a ako sa majú správať, aby včely zbytočne nedráždili. Naučia sa, ktoré kvety sú medonosné a prečo stavať domčeky pre hmyz. Zoznámia sa nielen so životom v úli, ale ochutnajú med priamo od včelára. Navštívia zaujímavé a krásne miesta vo svojom okolí, kde sa nachádzajú včelnice. Naučia vážiť si aj drobný hmyz a prácu včiel.

• MAĎARSKO - SLOVENSKÉ hudobné vystúpenie

• 04.05.2023

Milé deti!

Srdečne vás pozývame na zajtrašie hudobné vystúpenie v podaní Zsuzsu Szunyog.

Deň nám spríjemnia krásne maďarské a slovenské piesne.

Vystúpenie sa uskutoční v dopoludňajších hodinách.