• Riaditeľka právneho subjektu MŠ:

Kontakty:
          mob.: 0917 814 025
          email: info@mskomarovska.sk
                     mskomarovska58@gmail.com

• ZAMERANIE

Materská škola  je  orientovaná  na  zámerný  a intencionálny  rozvoj  osobnosti  dieťaťa  s perspektívnou orientáciou na aktívne pretváranie seba a sveta okolo. Škola je súčasťou sveta  a preto všetko čo sa v nej „odohráva“, musí byť vnímané a deťom sprostredkované ako životná realita. Škola, preto priamo vstupuje do života človeka s cieľom vybaviť ho potrebnými spôsobilosťami v každej oblasti. Materská škola  uplatňuje humanistickú výchovu  a vzdelanie   a učí deti  rešpektovať  všeľudské  etické  a morálne  hodnoty,  kritickým  myslením  ich  vedie  k tolerancii názorov, rás, pohlavia. Materskej škole predurčuje zameranie fakt, že je dvojjazyčná. Chceme preto začať budovať základy multikultúrnej výchovy u detí v predškolskom veku. Ako nevyhnutnosť z tohto pohľadu chápeme rozvíjať multikultúrnu gramotnosť. Hlavným cieľom zamerania materskej školy je pripraviť dieťa na život v slobodnej spoločnosti v duchu porozumenia, znášanlivosti, tolerancie, rovnosti pohlaví a priateľstva medzi národmi, národnostnými a etnickými skupinami. Pripraviť základy na formovanie kultúrnej identity dieťaťa na základnej škole.

• VLASTNÉ CIELE VÝCHOVY  A VZDELÁVANIA

• Rozvíjať a podporovať zdravé sebavedomie a sebaistotu detí, rozvíjať a podporovať ich jedinečnosť.
          • Rozvíjať u detí environmentálne cítenie, pozitívny vzťah k prírode, zvieratám, naučiť sa žiť v harmónii s prírodou.
          • Utvárať a rozvíjať vhodné národné povedomie detí prostredníctvom ľudovej slovesnosti.
          • Rozvíjať u detí návyky so zdravým životným štýlom.
          • Pripraviť deti na primárne vzdelávanie, venovať sa celkovému rozvoju gramotnosti.
          • Naučiť sa rešpektovať všeľudské etické hodnoty.