• DEŇ ZEME

• 22.4.2023

Premýšľate, aký program urobiť deťom na tento víkend? Máme pre vás tip vezmite ich na divadielko.

Už túto sobotu 22. apríla sme ho pre vás pripravili na vonkajšom priestranstve pri pošte na Uzbeckej ulici: divadelné bábkové predstavenie KOMPOST STORY!

Deti sa môžu tešiť na veľkú zábavu, mnohému sa však aj priučia. Čaká ich príbeh o prijatí, tímovej práci a kompostovaní. Ríbezľa , ktorá dosiaľ chránila hmyziu komunitu ulice Podríbezľová pred živlami a zásobovala ju sladkým ovocím , chradne. Hmyzí priatelia si nevedia rady, no to sa zmení, keď sa do kompostu nasťahuje nový pomocník.

Začiatok predstavenia je o 17:00 h a vstup je ZDARMA.

Ekologické divadlo Kompost story je súčasťou popoludnia, ktoré sme pre vás 22. apríla pripravili pri príležitosti Dňa Zeme v spoluprác s BKIS.

Program, ktorý sa začína už od 13:00 h, nájdete v plagáte
            •  ČERSTVÉ HLAVIČKY - KAŽDÝ DEŇ 1 HLAS

• Prosím, hlasujte za našu škôlku:

Materská škola s VJM - Óvoda, Komárovská 58, Bratislava

už od dnes na:

Hlasujete prvýkrát?

1. Zaregistrujte sa so svojou e‑mailovou adresou.

2. Počkajte na overovaciu SMS správu a následne môžete hlasovať.

3. Pokiaľ ste už zaregistrovaný a chcete opätovne hlasovať, prihláste sa.

ĎAKUJEME

• Palculienka

• 19.4.2023 (streda)

Milé deti,

v stredu 19.4. v dopoludňajších hodinách sa na vás teší divadlo Babadlo so svojim bábkovým predstavením PALCULIENKA. Bola maličká ako jej palec, a tak jej dala meno Palculienka. Mala dlhé zlaté vlásky, šaty z lupienkov a .....

• Prijímanie detí do ZŠ na školský rok 2023/2024

• Vážení rodičia.

V mestskej časti Bratislava - Podunajské Biskupice, bude prebiehať zápis detí do  ZŠ nasledovne:

•  14.4.2023 (piatok) od 14:00 do 18:00
              •  15.4.2023 (sobota) od 8:00 do 12:00.

Viac informácií nájdete na webových sídlach základných škôl.

• Pokračovanie v plnení povinného predprimárneho vzdelávania

• Vážení rodičia,

ak Vaše dieťa potrebuje pokračovať v povinnom predprimárnom vzdelávaní v nasledujúcom školskom roku

2023/2024 je potrebné vyplniť žiadosť o podržanie miesta a pripojiť k žiadosti uvedené prílohy. Táto informácia je

pre tých rodičov, ktorých  dieťa do 31.08.2023 dosiahne 6 rokov.

Prílohy:

1. písomný súhlas príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie
              2. písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast
              3. informovaný súhlas zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia (vzor Informovany_suhlas_zakonneho_zastupcu_dietata_o_pokracovani_povinneho_predprimarneho_vzdelavani.docx )

Kto zabezpečuje školského psychológa?

• Zákonný zástupca sám osloví príslušné Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie (CPPPaP) a dohodne si termín stretnutia.
              • Uvádzame kontakty na odborných zamestnancov CPPPaP, ktorí majú na starosti naše pracovisko:

Rozhodnutie o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v MŠ vydáva riaditeľ materskej školy.

Termíny:

1. Podať podnet zo strany zákonného zástupcu – do 30. apríla 2023
              2. Zákonný zástupca dodá žiadosť  riaditeľke MŠ – do 5.mája 2023

Ziadost_o_pokracovanie_povinneho_predprimarneho_vzdelavania_v_MS.docx

1. Riaditeľ MŠ vydá rozhodnutie o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania dieťaťa v MŠ – do 30. júna 2023

• Riaditeľské voľno 12.05.2023

• Vážení rodičia,

v súlade s § 150 ods. 5 zákona 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní Vám oznamujeme, že dňa 12. 05. 2023 (piatok) bude MŠ - Óvoda, Komárovská 58 zatvorená.

Riaditeľka MŠ poskytuje všetkým deťom riaditeľské voľno z dôvodu absolvovania aktualizačného vzdelávania učiteliek MŠ.

Vzdelávanie je povinné podľa zákona 138/2019 Z.z.

• Prevádzka materskej školy počas letných prázdnin 2023

• Riaditeľstvo Materskej školy - Óvoda, Komárovská 58 vám oznamuje, že v čase letných prázdnin bude prevádzka MŠ nasledovná:

V mesiaci júl:

v termíne od 3.7. do 31.7.2023  bude MŠ otvorená.

V mesiaci august:

v termíne od 1.8. do 31.8.2023 bude prevádzka MŠ zatvorená.

Príprava materských škôl na začiatok školského roka 2023/24 bude od 28.8.2023 do 31.8.2023. V tomto čase bude prevádzka pre všetky pracoviská zatvorená.

Nástup detí do MŠ v školskom roku 2023/24 bude 4.9.2023.