• Plenárne rodičovské združenie

• 19.09.2022

Vážení rodičia!

Srdečne pozývame všetkých rodičov na plenárne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 19.9.2022 o 17,00 hod v Materskej škole - Komárovská 58.

Na rodičovskkom združení prebehne voľba zástupcov z radov rodičov do Rady školy  a tiež sa bude voliť nový predseda a podpredseda do Výboru rodičovského združenia.

Po plenárnom rodičovskom združení sa budú konať samostané triedne aktívy s triednymi učiteľkami.

Vaša účasť je nutná!

• Motýlia záhrada

• EXKURZIA

Dňa 12.9.2022 nás čaká výlet - Exkurzia v Motýlej záhrade

Odchod:        9,45 hod

Príchod: cca 12,00 hod

Strava je zabezpečená materskou školou, ale malú maškrtu a fľašu s vodou treba do ruksaku pribaliť.

Exkurzie sa môžu zúčastniť všetky deti.

• PIRÁTSKA BUBNOVAČKA

• 26.7.2022 dopoludnia

Rozhodli sme sa spríjemniť  a ozvláštniť deťom atmosféru prázdnin v materskej škole. Pozvali sme si k nám

KRÚŽKOVO, ktoré nás vovedie do sveta detskej fantázie a hry pomocou Drumben nástrojov :)

• Deň Otcov - súťaž o najkrajšiu stavbu hradu z piesku

• Príďte sa zabaviť a zaspomínať na časy, keď ste boli deťmi

Kde:                   na školskom dvore

Kedy:                 v stredu 29.6.2022

O koľkej:           16,00 hod

Kto:                    otcovia s deťmi (samozrejme vítané sú aj mamičky)

Občerstvenie:    malá grilovačka, grilmajster pán Gubo

bublanina od skvelých kuchárok zo škôlky

Treba priniesť:    dobrú náladu :)

PS:  Ak chce niekto pomôcť s grilovaním oslovte pani riaditeľku alebo pána Guba

Tešíme sa na vás!!!

• Dotácia na stravu - zmena

• od 1.7.2022

Informácia pre rodičov terajších predškolákov!!!

dotácia na stravu alebo daňový bonus: od 1. 7. 2022 vstupuje do platnosti nový zákon, ktorý sa týka dotácie na stravu a daňového bonusu na dieťa - Zákon o financovaní voľného času dieťaťa (protinflačný balíček).

Keďže sa menia podmienky, pretože po novom rodičia nebudú môcť súčasne poberať daňový bonus a obedy zadarmo, týka sa to hlavne detí, ktorým to bolo doteraz umožnené (boli to deti, predškoláci, vo veku 5 - 6 rokov a plnili povinné predprimárne vzdelávanie).

Od 1. 7. 2022 si rodičia musia zvoliť, či budú poberať dotáciu na stravu, alebo daňový bonus. Rodičia musia nahlásiť zmeny do 28.7. 2022 a to na základe mailu, ktorý im bude odoslaný z miestneho úradu Podunajské Biskupice, na mailové adresy, ktoré uviedli v čestnom vyhlásení k dotáciám na stravu (,,obedy zadarmo").

Pre zaujímavosť prikladáme článok k tejto téme:

DŇA 15.06.2022 SA VŠETCI ZAMESTNANCI MATERSKEJ ŠKOLY ZÚČASTNIA

PROTESTNÉHO ZHROMAŽDENIA

Z DÔVODU ZLEPŠENIA PODMIENOK ZAMESTNANCOV V ŠKOLSTVE.Z UVEDENÉHO DÔVODU BUDE

15.06.2022 SKRÁTENÁ PREVÁDZKA MŠ DO 12,00 HOD

O 11,45 HOD SA OTVORÍ BUDOVA MŠ NA PREVZATIE DETÍ

• ĎAKUJEM

• ochotným oteckom za dnešnú účasť na brigáde

Účasť  dve deti a dvaja oteckovia, ale naplánovanú prácu sme zvládli urobiť. ĎAKUJEME

• MDD

• Do fotogalérie bol pridaný nový album MDD.

Exkurzia na hrad Devín Pozorovanie sútoku Dunaja a Moravy Kultúra stolovania Nezabudnuteľná plavba loďou

TO VŠETKO VĎAKA RODIČOVSKÉMU ZDRUŽENIU

• Hasiči v škôlke

• 3.6.2022

Kto má rád hasičov? Asi všetky deti.

• V piatok 3.6.2022 doobeda u nás v školke (ak nebudú mať výjazd).
              • Hasičské auto? Áno.
              • Ukážka požiaru s uhasením? Áno.
              • Pena na zábavu pre deti? Áno (Prosíme nech majú deti náhradné oblečenie aj obuv v prípade premočenia).
            • Brigáda pre oteckov

• Milí oteckovia,

máte čas a svaly? Príďte pomôcť škôlke. Zajtra okolo obeda nám pristavia do dvora kontajner. Bude treba odobrať vrchnú zeminu cca 15 cm (výmena za kvalitnejšiu ornicu).  Kontajner bude pristavený od zajtra obeda do piatku poobedia. Vopred Ďakujeme za pomoc.